• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/MAKE-UP-ART%C4%B0ST-NAC%C4%B0YE-K%C3%96KTA%C5%9E-135299239825572/
  • https://twitter.com/makeupnaciye?lang=tr

IPL FOTO EPİLASYON İNFO

IPL FOTO EPİLASYON

IPL Nedir?

Çok yoğun bir doğal ışık flaşı yayar. Bu flaş kızılötesi ( IR ) ve morötesi ( UV ) ışınları uzaklaştırmak için filtre edilir. Böylece gereksiz ve sakıncalı dalgaboyları elimine edilmiş olur. Bu şekilde geriye kalan spektrum melanini hedef alır.


Tüyleri nasıl yok eder ?
Yoğun seçici ışınlar cilde nüfuz eder ve tüylerdeki melanin tarafından emilir. Bu emme sayesinde tüy ısınır ve bu ısı tüyün besleyici yapısına ( folikül ) naklolur. Bunun sonucu olarak bir milisaniye (dakikanın bindebiri) için 700C 'ye kadar çıkan sıcaklık sayesinde folikül ölür. Yüzlerce kıl folikülünün her biri yok edilir ve tüyler 1-2 hafta içersinde dökülürler.


Epilasyon yapılacak bölgeyi traş etmek neden gereklidir ?
Traş, deri yüzeyindeki enerji harcamasını engellemek için gereklidir. Eğer tüyler uygulamadan önce traş edilmezse verim kaybı ve yüzeysel yanık riski gerçekleşecektir.

Neden jel kullanmak gereklidir ?
Kullanılan jel, optik indeksi 1,3 ve 1,5 arası olan bir optik jeldir. Bu jel ; Yansıma dolayısıyla oluşan kayıpları minimize ederek, aplikatör tarafından cilde yayılan ışığın mükemmel geçirimini sağlar. Optik indeksteki değişikliklerin( havadan geçimi esnasında) neden olduğu istenmeyen cilt ısınmalarını azaltır.

Acı verici bir uygulama mıdır?
Acı duyumu kişiden kişiye değişmekle beraber ciltteki melanin yoğunluğu, tüy uzunluğu ve tüy yoğunluğu gibi faktörlere bağlıdır. Bu yüzden cilt ne kadar koyu renkli ise, acı o kadar fazladır. Genellikle acı hissi, bir paket lastiğinin cilde vurulup çekilmesi hissi kadardır. Unutulmamalıdır ki acı hissi veya karıncalanma hissi seanstan 1-2 saat sonrasına kadar sürebilir.

İşlem neden aplikatöre bastırılarak yapılır ?
Aplikatöre bastırılarak yapılan uygulama deri yüzeyinden, tüy folikülüne olan mesafeyi azaltır. Bastırılmadığı taktirde ışığın geçmesini engelleyebilecek olan kan dolaşımını sıkıştırır. Bu şekilde hem sonuca daha iyi yaklaşırken hem de kullanılan enerji düşer.

DETAYLI BİLGİ TELEFON: 0 258 213 68 03

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret307078