• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/MAKE-UP-ART%C4%B0ST-NAC%C4%B0YE-K%C3%96KTA%C5%9E-135299239825572/
  • https://twitter.com/makeupnaciye?lang=tr

SOTHYS PARİS

Sothys Kimdir?


Sothys laboratuarları 1946 yılında biyolog Dr. Hotz tarafından kuruldu.

Aynı yıl Sothys'in Paris'te kurulan güzellik enstitüsü, özel profesyonel bakım metodlarının ve ampul formunda sunulan ilk güzellik ürünlerinin uygulandığı sadık bir müşteri topluluğuna sahip oldu. 1966 yılında, Paris'te Saint Honore de bulunan Sothys Güzellik Enstitüsü, Mas ailesi tarafından satın alındı. M. Bernard Mas Sothys'in dış pazarda da tanınması için geniş anlamda çalışmalar başlattı. Sothys o günden itibaren uluslararası platformda öncü bir marka olarak yerini aldı.

Sothys çalışmaları birkaç yıl daha Faubourg Saint Honore'de sürdürüldükten sonra 1972 ve 1976 yıllarında ilk üretim üniteleri ve yönetim merkezinin bulunduğu Meyssac De Brive'e taşındı. Bugün Sothys Şirketi 500 çalışana sahip olup Doğu Avrupa, Çin dahil olmak üzere dünyada birçok ülkede 25.000'nin üzerinde satış noktasında kullanılmaktadır.

Sothys dünyada 110 ülke ve 15.000 seçkin güzellik merkezi, enstitüsü ve SPA’ larda uzmanlar tarafından tercih edilen konusunda öncü lider bir markadır. 

Sothys, güzellik merkezleri ve spalar için uzmanlaşmış profesyonel bir markadır. Fransa Paris merkezli Sothys 70 yıldır çok yönlü enstitü bakımları ve yüksek performanslı ev bakımları dahil olmak üzere bütünleştirilmiş güzellik programlarında çığır açmaktadır. Sothys formülleri rahatlık ve teknolojiyi kombine ederek vücut ve zihinde çifte etki sağlayan yüz, vücut, spa, güneş bakımları ve makyajı da içeren geniş bir yelpazede ürünlerini sunmaktadır. Sothys 1946 yılında ampul içerisinde konsantre serumu sunan ilk marka olmuştur. 

Sothys’in en son teknolojik gelişmelere uygun araştırma ve geliştirme laboratuvarı, Sothys ürünlerinin etkinliği ile ünlenmesini sağlayan kozmetik kalitesinin (güvenlik, konfor, emilim) garantisidir. Üstün kalite standartlarını oluştururken hiç bir ürününde hayvansal içeriğe yer vermeyen Sothys aynı zamanda hiç bir ürününü de hayvanlar üzerinde test etmemektedir 

Müşteri sayısının hızlı bir şekilde çoğalması, Sothys'in, marka kullanıcılarının beklentilerine cevap vermesi ve dış pazarda etkinliğini hissettirmesi için daha prestijli ve saygın bir görünüm oluşturması gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Bu ihtiyaç üzerine, 1985 yılında Faubourg Saint Honore merkezinde Sothys'in yarattığı, yaklaşık 450m2'lik alanda 15 bakım kabinine sahip güzellik enstitüsü, şıklık, konfor ve incelik anlayışına sahip Paris'lilerin, büyük enstitü anlayışının yenilenmesine yön vermiştir.

Sothys Efsanesi

Sothys eski Mısırda Firavunların, topraklarını aydınlatan gökteki en güzel yıldıza verdikleri isimdi. Sonsuz güzellik sembolü olan bu yıldıza herkes hayrandı. Tanrıların insanlar gibi sevip acı çektikleri günlerde Satürn göz kamaştıran Sothys’ e aşık oldu. Kıskanan Venüs entrikalar çevirdi ve Sothys yıkıma uğrayarak gökyüzünden kayboldu. Yüzyıllar boyu Sothys’ den hiçbir haber alınamadı. Sonra bir gün, Sothys insanların hatıralarında yeryüzünde parlayan yeni bir yıldız olarak canlandı. Ve yüzyıllardan beri sonsuz güzelliğin arayışı içinde bulunan bütün kadınlara güzelliğin sırlarını verdi.
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret327528