• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/MAKE-UP-ART%C4%B0ST-NAC%C4%B0YE-K%C3%96KTA%C5%9E-135299239825572/
  • https://twitter.com/makeupnaciye?lang=tr

SOTHYS KLASİK CİLT BAKIMICilt Bakımı: Cildimiz vücutta bulunan en büyük organdır, tüm diğer organlarımızı sarar. Bu organın ana görevi dış etkenlere karşı koruyucu bir tabaka oluşturmaktır. Bunun yanı sıra büyük bir depodur. Vücut tüm vitamin, mineral ve önemli elementleri cilt altında depolar, iç organlar ihtiyaç duydukça bu organdan gerekli elementleri kendi yapımı için kullanır. Değişimler sonucu hava kirliliği, mevsim değişmeleri, hormonal değişmeler, aşırı stres, yaşam ve iş tarzı (bilgisayarlı ortamlar, televizyon, elektrikli aletler) sonucu vücut belirli bir stres ortamına girer, vücut bu stresi minimum zararla telafi etmek için ana rezervi olan cildimizden tüm vitamin ve faydalı elementleri karşılar, buna bağlı olarak ciltte bulunan rezerv zaman zaman azalır ve cilt organımız savunmasız kalır. Yaş ilerledikçe bu kayıplar sonucu cilt çabuk yaşlanmaya, kurumaya başlar ve telafi edilmesi zor sonuçlar oluşur.

  

   
Sağlıklı bir cilt yapısını korumak için cilt yapısına doğru ev ve profesyonel bakımların uygulanması gerekir. Cilt bakım rutinini ve özelliklerini belirleyen bir kaç faktör bulunur. Cilt sorunlarının nereden kaynaklandığını tespit edebilmek için önemlidir.


   Yüz cildi vücudun diğer bölgelerine göre çok daha ince ve hassastır. Cildin sağlıklı ve genç kalabilmesi için bir takım extra bakımların uygulanması gerekir. Bu nedenle güzellik salonumuzda SOTHYS ürünleri ile yapılan cilt bakımı cildin canlılığını koruyup nefes almasını sağlarken kırışıklıkları da önleyerek cildin taze ve ipeksi kalmasını sağlar. Ayrıca sivilce (cilt sıkılaştırma ve toparlama) bakımı da salonumuzda  uygulanmaktadır.

 

''''SOTHYS İLE DERİNLEMESİNE KABİN CİLT BAKIMI TEK SEANS FİYATI : 250 TL..

REZERVASYON : 0 258 213 68 03  

 

 
CİLT BAKIMININ AŞAMALARI 

1. Analiz 
2. Temizleme 
3. Tonikleme ( Pamukla yapılır ve cildi dezenfekte etmek amacıyla yapılır) 
4. Peeling 
a. Elle peeling ürünü sürülür 
b. Freematörle yedirilir. (Freematörle temizlik çenede dairesel hareketlerle başlar. 
c. Çene, yanaklar, burun kenarları, burun üstü, alın, alından yanaklara, yanaklardan çeneye gelir ve çenede bitirilir) 
5. Peeling yüzden temizle 
6. Vapozon buhar 15 dak. Tut 
7. Loop altında komedonları sık 
8. Tonik veya yüksek frekansla dezenfeksiyon yap 
9. Maske (Cildi beslemek, dış etkenlere karşı korumak, cildi kapatarak vitaminle cildin ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılır) Maske spatulayla alınır, maske kasesine alınır ve fırça ile sürülür) 
10. Masaj yapılır 
11. Nemlendirici uygulanarak bakım bitirilir. 
 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret327528